MERKUR po Kreténsku
Modely - Ostatní -

Modely postavené návštěvníky těchto stránek

Josef Szylar, Pavel Rak


Josef SzylarRobot

Ahoj Kreténi (jinak jsem ale slušný), koukáme na vaše hezké stránky a tak jsme se chtěli jen pochlubit s naším výtvorem (tatínek a můj 7 letý synek). Náš animatronický robot: zatím umí tancovat synchronně s hudbou (učíme irsko skotské tance :-)), otáčí se za pohybujícím se objektem snímaném webkamerkou, rozpoznává tváře naší rodiny:-), mluví, poslouchat ho teprve učíme.
Má 15 modelářských serv a je ovládán z PC, bude umět hrát šachy. Kostra je z nového Merkura 8 a zbytku co nám zbylo z našeho mládí :-) To jen pro zajímavost

Mějte se hezky Josef Szylar


Pavel Rak

Zajímavý dopis přišel od pana Pavla Raka, slavného ilustrátora a karikaturisty, kterému je již 85 let a nastartoval druhé dětství (jak říkala teta Kateřina v Saturninovi: "Kůň je jednou hříbětem, člověk dvakrát dítětem"), tím, že si opět pořídil tu nejlepší stavebnici na světě.


Jedna z kreseb pana Raka v tehdejším humoristickém časopisu Dikobraz

Dovolím si zde ocitovat z jeho dopisu:

Jmenuju se Pavel Rak, bude mi brzo 85 a Merkura jsme stavěli jako děti před x lety.

  • Mám průmyslovku - obor jemná mechanika a optika, většinu života jsem dělal animátora - když se mê někdo zeptá, co jsem dělal, tak někdy odpovídám: Oživoval jsem mrtvoly!
  • Pak musím dovysvětlit, že ty mrtvé loutky či kresby musí někdo oživit.
  • Kromě toho jsem také ilustrátor a humorista - starší čtenáři mohli vidět mé kresby v Dikobrazu.
  • Protože mám rád filmy Disneye, dal mi syn nedávno velkou stavebnici Lego, kde se postaví asi 30 cm vysoký model filmové kamery a nahoře je velikánská číslice 100. To bylo výročí Disneye.Stavebnici jsme za pomoci manželky a vyženěného syna sestavili a co teď? Model je sice krásnej, ale tím to končí. Vzpomněl jsem si na stavebnici Merkur, kde se dá sestavovat a zase rozebírat a poprosil jsem syna, zda by mi nekoupil nějakou stavebnici a nakonec jsme se shodli na Merkuru 6, který se nám zdál optimální.
  • Včera mi ho přinesl a dnes začnu stavět.


A zde je již první model z Merkura od pana Raka, a hned taková bomba.

Musím s obdivem uznat, že je zde vidět ruka skutečného výtvarníka. To tedy bude těžký kalibr. Myslím, že se K15 bude muset zamyslet a smířit se s tím, že se našel nový mistr a K15 má co dělat, aby se mu aspoň vyrovnal. Pravda, pan Rak se zabývá důležitými filozofickými otázkami, kdežto K15 prostě realizoval tématickou řadu " Svatá inkvizice".

Další dva modely pana Raka sice nepatří k těm nejsložitějším, ale myslím, že to nevadí.

Biblický Strom poznání dobrého a zlého a jeden známý pohádkový motiv
pásek
Kreteni - založeno (K8) 2001-2009, resuscitováno (K15) 2010; změněno (K1): 21.4.2024