MERKUR po Kreténsku
Moje sbírka - 1989 Merkur 202

Nepoužitá stavebnice č.202 z roku 1989

Tuto stavebnici obdržel K1 od pana Mládka a je na to pyšen a hrd. Byla ještě zavařená v igelitu, čili zcela nepoužitá. Před námi leží stavebnice Merkur Dopravních prostředků a strojů největší velikosti 202. Je z roku 1989, čili z období sklonku své výroby.


Ještě zaigelitovaná stavebnice

Stavebnice se skládá ze tří pater součástek. Tyto součástky jsou nepoužité a stavebnice nám dává dokonalou představu, jak se dodávala na pulty prodejen.


A tohle se vylouplo - naprosto čistá a nepoškozená krabice

Takže 16. listopad 1989 - v předvečer sameťáku... A ta cena!

Vše nepoškozené a nepotrhané - to se hned tak nevidí

Na sklonku výroby těchto stavebnic se dělaly krabice s odklopnou přední stěnou, aby byl velmi dobrý přístup ke všem patrům stavebnice. Na obrázku je vidět, že přístup ke všem třem patrům této stavebnice je zajištěn velmi dobře. Bohužel někteří majitelé si toto neuvědomovali a často jsem se setkal s krabicemi, které měly tuto odklopnou stěnu zalepenu, a to ještě pěkně hnusně.

Předlohová knížka je samozřejmě zcela nová a bude dobrým základem pro seskenování.

Složení stavebnice

Takže nyní budeme mít tu čest představit vám jednotlivá patra součástek tak, jak byly sestaveny ve výrobě.

Zde samozřejmě přes zářící novotu stavebnice přijde očekávané zklamání. Pneumatiky na kolech jsou již z umělé hmoty a tedy špatně jezdící. Přemýšlel jsem, že bych kolečka č.82 (o 1000 více se začalo číslovat ve stavebnicích řady 300) nahradil kolečky s gumovými pneumatikami, ale pak už by to nebyla ta autentická nepoužitá výstavní stavebnice z roku 1989.


Ke druhému patru snad jen jedno: Ve stavebnici jsou destičky 35 a 36 s rozdílnými odstíny modré barvy. A já kretén jsem se při kompletaci stavebnic snažil, aby barvy měly odstín shodný. Je vidět, že výrobce si s tím tehdy hlavici nelámal.


Toto patro odpovídá doplňkové stavebnici 201A. Opět nám tu kazí radost umělohmotné pneumatiky na kolečkách, nyní i traktorových.

Všimněmež si i toho, že jméno kontrolující osoby je zde jiné, než v prvním patře.


merkur@kreteni.cz, případně je k dispozici
mail nejvyššímu Kreténovi
nebo mail K8, který už nespravuje tyto stránky a je vám úplně k ničemu.

pásek
Kreteni - založeno (K8) 2001-2009, resuscitováno (K15) 2010; změněno (K1): 30.1.2024